Okresní a krajské úspěchy žáků ZUŠ Skuteč 2016

Každoročně vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR soutěže a soutěžní přehlídky žáků Základních uměleckých škol. V letošním školním roce byla tato soutěž vyhlášena pro hudební obor: ve hře na elektronické klávesové nástroje; ve hře na akordeon; pro komorní hru s převahou dechových nástrojů; pro komorní hru převahou smyčcových nástrojů; dále skladatelská soutěž a soutěžní přehlídka ve sborovém zpěvu.

Základní umělecká škola V. Nováka, Skuteč organizovala okresní kolo ve hře na akordeon, které se konalo 17. února 2016. S velkým úspěchem zastupovalo naši školu šest žáků akordeonového oddělení. Veronika Novotná, Josef Matěj Kvapil a Eliška Renzová získali 2. místo; Barbora Dusová získala 1. místo a 1. místo s postupem do krajského kola  získal Daniel Renza a Patrik Sotona.

Krajské kolo se konalo v Základní umělecké škole v Chrudimi 15. března 2016. Oba naši postupující žáci získali pěkné 2. místo. Veliké poděkování patří paní učitelce Janě Cimburkové, která žáky na soutěž precizně připravila.

Skvělý úspěch měla naše škola i v komorních hrách. Okresní kolo soutěže ZUŠ v Komorní hře s převahou smyčcových i dechových nástrojů se konalo v Základní umělecké škole v Chrasti 18. února 2016. Paní učitelka Klára Křivská připravila houslové duo ve složení Adéla Stodolová a Klára Jonešová, které získalo 2. místo a duo Michal a Marek Trníkovi, kteří obdrželi 1. místo. Neméně úspěšné byly i dechové soubory.  Duo příčných fléten ve složení Adéla Nekvindová a Markéta Chadimová od paní učitelky Lucie Šlegrové a žesťový kvartet ve složení Tomáš Binko (trubka), Josef Dvořák (trubka), Eliška Jirásková (trubka) a Šárka Čečetková (lesní roh) od pana učitele Václava Divoše. Oba soubory si odvážely pěkné 2. místo.

Pěvecký sbor Cantando reprezentoval naši školu pod vedením pana sbormistra Zdeňka Kudrnky  6. dubna v krajském kole soutěžní přehlídky ve sborovém zpěvu. Tato přehlídka se konala ve Svitavách a pěvecký sbor Cantando  si dovezl umístění ve zlatém pásmu.

Všem soutěžícím a jejich učitelům blahopřejeme, děkujeme za pěkné hudební výkony a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Datum vložení: 30. 6. 2016 15:42
Datum poslední aktualizace: 12. 1. 2021 15:43