Dechový orchestr

Umělecký vedoucí, dirigent: Bc. Dominik Adámek

Dechový orchestr ZUŠ Skuteč byl založen před 16 lety panem Václavem Divošem, který byl jeho dlouholetým uměleckým vedoucím a dirigentem. Od školního roku 2014/2015 převzal orchestr ředitel Jan Papež a od září 2016 Lucie Šlegrová. Původně zde začínalo hrát jen 10 hráčů, ale za dobu svého působení se rozrostl na 35 členů. Od svého založení má soubor za sebou mnoho vystoupení na nejrůznějších soutěžích, přehlídkách a festivalech doma i v zahraničí. Spolupracuje s mažoretkami z Pardubic pod vedením Aleny Balcarové a stal se nedílnou součástí kulturního dění nejen ve svém regionu, ale úspěšně reprezentuje svoji školu a město i v okolních městech a v zahraničí. V roce 2007 se zúčastnil soutěže dechových orchestrů pořádanou MŠMT ČR, kde získal 2. místo a úspěšně reprezentoval ZUŠ na festivalu Čermákovo Vysoké Mýto. V roce 2009 absolvoval zájezd do Francie. Základem repertoáru jsou kromě klasických skladeb pro dechovku také skladby ve swingovém rytmu našich i zahraničních autorů, ale také transkripce populárních melodií různých žánrů. Hlavním posláním dechového orchestru ovšem není jen služba veřejnosti, ale vytvoření prostoru pro uplatnění žáků v kolektivní hře a rozvíjení jejich muzikálnosti pod odborným vedením. Všichni členové mají za sebou veliký kus práce. Vždyť naučit se hrát na nástroj chce obrovské nadšení, které stojí hodně úsilí, trpělivosti a určitě velké podpory rodičů.

Dechový orchestr

Pro zvětšení klikni na obrázek

Hudební obor

Aktuality - náš tip