Úspěchy žáků ZUŠ Skuteč 2015

Podobně jako v minulých letech, tak i v letošním roce se naše škola zúčastnila soutěžní přehlídky žáků Základních uměleckých škol České republiky vyhlášené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Letos byla vypsána v hudebním a tanečním oboru. Ve velmi těžké konkurenci si naši žáci vedli znamenitě. Nejen, že všichni podali výborné výkony, ale většina z nich přivezla ocenění. Tímto svým výkonem skvěle reprezentovali nejen naši školu, ale také město Skuteč.

V únoru a březnu proběhly soutěžní přehlídky okresních kol v sólovém a komorním zpěvu, sólové a souborové hře bicích nástrojů, ve hře na dechové nástroje a v tanečním oboru.

Žáci z pěveckého oddělení naší školy pod vedením pí uč. L. Dostálové opět potvrdili svoji výbornou pověst a v soutěži vybojovali četná ocenění. Stodolová Adéla obdržela 2. místo, Bártová Anna a Kozderková Anna získaly 1. místo, Kosková Justýna, Dospělová Adéla, Picpauer Zdeněk, Vašulínová Natálie a Kyncl Tomáš vybojovali 1. místo s postupem do krajského kola.

Ve hře na bicí nástroje pod vedením p. uč. J. Rojara měla naše škola čtyři soutěžící: Doležalovou Štěpánku, Malinskou Petru, Štikarovou Markétu a Požára Rudolfa.  Všichni po skvělém výkonu postoupili s 1. místem do krajského kola.

Dechové nástroje v zastoupení ve hře na klarinet, příčnou flétnu, lesní roh, trubku a tenor pod vedením p. řed. J. Papeže, pí uč. N. Jeníčkové, pí uč. L. Šlegrové a p. uč. V. Divoše přivezly také krásná ocenění. Ve hře na klarinetzískali Pavliš Jan a Štikar Petr 2. místo a Sochová Kristýna a Kyncl Tomáš 1. místo s postupem do krajského kola. Ve hře na příčnou flétnu si 2. místo přivezly Cimburková Lucie, Lettlová Veronika, Renzová Michaela a Třasáková Kristýna. Vynikající 1. místo obdržela Nekvindová Adéla a 1. místo s postupem do krajského kola získala Chadimová Markéta. Hrou na lesní roh obdržela Čečetková Šárka 2. místo a hrou na trubku vybojoval Binko Tomáš pěkné 3. místo, Dvořák Josef 2. místo a Jirásková Eliška 1. místo s postupem do krajského kola. Postup do krajského kola získal i Požár Rudolf, který ve hře na tenor předvedl vynikající výkon.

Taneční obor se pod vedením pí uč. I. Lepori-Paličkové zúčastnil okresního kola v Pardubicích 4. 3. 2015. Po předvedení choreografie na skladbu B. Smetany – Našim děvám sklidil u diváků velký úspěch, bohužel u poroty zůstal bez ocenění.

Všem soutěžícím, jejich učitelům a korepetitorům děkujeme za skvěle odvedenou práci. Je to jistě skvělá motivace pro další úspěchy a reprezentaci.

Krajská kola se uskutečnila 11. – 13. 3. a 19. 3. 2015 ve Vysokém Mýtě a České Třebové. Hráči na dechové nástroje předvedli ve Vysokém Mýtě skvělé výkony a odváželi si ocenění, na které mohou být náležitě pyšní. Chadimová Markéta a Jirásková Eliška obdržely pěkné 3. místo a Požár Rudolf, Sochová Kristýna a Kyncl Tomáš získali 2. místo. Žáci z oddělení bicích nástrojů také ve velké konkurenci obstáli a neodjížděli s prázdnou. Doležalová Štěpánka a Malinská Petra vybojovaly 3. místo a Štikarová Markéta a Požár Rudolf získali čestné uznání.

Nejúspěšnější byla naše škola v sólovém zpěvu. Kosková Justýna získala 1. místo, Dospělová Adéla pěkné 3. místo, Picpauer Zdeněk krásné 2. místo a Vašulínová Natálie a Kyncl Tomáš odcházeli s 1. místem s postupem do ústředního kola.

Smyčcový orchestr, pod vedením p. uč. M. Řeháka,se zúčastnil krajského kola v České Třebové a také neodjížděl s prázdnou. Po předvedení skladeb z různých období získal 3. místo.

Ještě jednou všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za pěkné hudební výkony a jejich učitelům za práci, kterou věnovali přípravě na soutěž. Hodně úspěchů přejeme Natálii Vašulínové a Tomáši Kynclovi, kteří nás budou reprezentovat v ústředním kole ve dnech 17. – 19. 4. 2015 v ZUŠ Turnov.

Umístění všech soutěžících ze všech škol najdete v odkazu Výsledkové listiny.

Datum vložení: 30. 6. 2015 15:47
Datum poslední aktualizace: 12. 1. 2021 15:48